ANASAYFA » OSMANİYE MERKEZ

OSMANİYE MERKEZ

Osmaniye Belediyesi Hayvan Barınağı

Osmaniye Belediyesi Türkiye’ye örnek olacak bir hayvan barınağı yapmak için başlattığı çalışmalarını sürdürüyor. Belediye tarafından Arıtma Tesisi içindeki 10 dönümlük alanda devam eden çalışmalar sırasında çeşitli sivil toplum kuruluşlarının önerileri de değerlendiriliyor.

Bölgede başarılı çalışmaları ile tanınan Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (DOHAYKO) Genel Sekreteri Nesrin Çıtırık, Hayvan Barınağı çalışmalarını yerinde inceleyerek Başkan Çuhadar’ı kutladı. Çıtırık, yapılmakta olan tesisin Türkiye’nin birçok kentinde olmadığını belirterek: “Her şey çok mükemmel. Kulübeler, gölgelikler, bahçeler… Ciddi bir inşaat var. Ağaçlar dikilecek yerler bile belli. Belediyenin park bahçelerinin seraları da çok yakın olduğu için tamamen yeşillendirecekler. Evinden atılan küçük hayvanların koltuk kanepe konacak büyüklükteki odaları, sundurmaları, bahçeleri bile yapılıyor. Orada sürekli kalacak hayvanlar için çok büyük gezinti alanları var. Başkan, bu çaresiz ve ağzı dili olmayan hayvanlara bakmanın, onları koruyup kollamanın bir insanlık görevi olduğunu yine tekrarladı. Ayrıca başkan oraya mutlaka eğitilmiş ve doğru eleman konması gerektiğini de vurguladı. O da çözümün zehirleme değil, kısırlaştırma ve rehabilite etme olduğunu inançla tekrarladı. Gerçekten, yapılıp bittiği zaman Türkiye’nin en iyi bakım merkezi olacağına inanıyorum. Osmaniye Belediye Başkanı Davut Çuhadar’a çok teşekkür ediyorum. Minnet duygularımı iletiyorum.” dedi.

İçerisinde tedavi ve bakım ünitelerinin yer aldığı Osmaniye Belediyesi Hayvan Barınağı 2007 yılı içerisinde hizmete açıldı.

Paylaş